PODSUMOWANIE II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „PARAOLIMPIADA FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNA”.

W środę, 24 stycznia w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych odbył się finał II Wojewódzkiej Paraolimpiady Fotograficzno-Plastycznej.
Paraolimpiadę objęli swym patronatem:
– Jego Ekscelencja ks. abp dr Wacław Depo – Metropolita Częstochowski,
– Pani Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
– Pani Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.
Na konkurs plastyczny wpłynęło 86 prac z 12 ośrodków: z Częstochowy, Myszkowa, Rędzin, Sokolników, Niegowej, Libidzy, Rudnik, Czarnego Lasu i Sierakowa Śląskiego.
W Jury konkursu zasiedli: ojciec Jan Poteralski – podprzeor Jasnej Góry, pani Grażyna Burzak – artysta malarz oraz Pani Anita Grobelak – artysta malarz.
Na konkurs fotograficzny wpłynęło 127 fotografii z 10 ośrodków: z Częstochowy, Pinczyc, Myszkowa, Boru Zaciszańskiego, Rędzin, Chrzanowa i Lublińca.
W Jury konkursu zasiedli: Pan Jacenty Dędek – fotoreporter, Pan Krzysztof Świertok – fotoreporter oraz Pani Anita Grobelak – artysta malarz.
Jury oceniało nadesłane prace w dwóch kategoriach wiekowych i zdecydowało o przyznaniu 13 nagród oraz 21 wyróżnień. Dodatkowo wręczono także 4 nagrody Grand Prix.
Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni niezwykle wysokim poziomem prac oraz różnorodnością podjętych przez młodych artystów tematów. Sprawiło to, że obrady jury były bardzo trudne, a  o każdą nagrodzoną pracę toczone były długie boje.
Dziękujemy wszystkim nagrodzonym, zarówno fotografikom jak i artystom plastykom oraz ich opiekunom za tak liczne przybycie na galę wręczenia nagród i wyróżnień. To był dla nas ogromny zaszczyt gościć Państwa w naszej szkole oraz mamy nadzieję, że   Państwo dobrze bawiliście się w naszych szkolnych murach.
Dziękujemy także wszystkim tym, którzy przysłali swoje prace na konkurs, a nie zostali przez jury nagrodzeni. To przecież także dzięki Wam i Waszym zdjęciom czy rysunkom, nasz konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.
Poniżej prezentujemy prace nagrodzone w II PARAOLIMPIADZIE FOTOGRAFICZNO – PLASTYCZNEJ.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PAŃSTWA DO UDZIAŁU W III EDYCJI PARAOLIMPIADY, której finał planowany jest na grudzień 2018 r.

Oficjalny start konkursu oraz wszystkie najważniejsze informacje pojawią się wiosną na naszych stronach internetowych: www.znpo.pl, www.foto.znpo.pl oraz na www.facebook.com/szkolaczestochowa

foto.znpo.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. zamknij